Connect with us

KİM MİLYONER OLMAK İSTER

Kim Milyoner Olmak İster? Efsane sorular ve yarışmacıları

Yayınladığı tarihten itibaren yoğun ilgi ile izlenen Kim Milyoner Olmak İster’de sorulmuş olan Efsane sorular ve yarışmacıları hakkında yeni bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Published

on

‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışmasının 736. bölümünde bir yarışmacı, 250.000 TL değerindeki soruya kadar ulaştı.! İşte 250.000 TL değerindeki o soru ve yarışmacının verdiği cevap:

Kim Milyoner Olmak İster sorularından biri Türk Dil Kurumu’nun (TDK) sözlüğüne giren kelimelerle ilgiliydi. Sallapati, atmasyon, kanka ve ponçik kelimelerinden hangisinin Türk Dil Kurumu’nun sözlüğüne girmediği soruluyordu. Sorunun doğru cevabı ponçikti.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacılarının sorulara verdiği yanlış cevaplar stüdyoda ilginç dakikaların yaşanmasına sebep oldu

Atv Kim Milyoner Olmak İster yarışması hakkında detaylı bilgiler

.

Yoğurt çiçeği nedir?Diğer bir soru ise “yoğurt çiçeği” olarak bilinen çiçeğin hangi çiçek olduğu şeklindeydi. Şıklar manolya, hanımeli, orkide ve papatya olarak sıralandı. Yarışmacı telefon jokerini kullanıp arkadaşını arayarak bu soruya orkide cevabını verdi. Ancak doğru cevap papatya olacaktı. Yarışmacı bu soruyu bilemeyerek elendi.

 

Advertisement

Öne Çıkanlar