REGL SANCISINA İYİ GELECEK 10 YİYECEK!
Her kadının korkulu rüyası regl sancısını dindirecek 10 yiyeceği incelemeye ne dersiniz?

Adet sancısı genellikle hormonal değişimlerin neden olduğu bir durumdur ve her kadının deneyimlediği bir şeydir. Bu dönemde bazı yiyeceklerin sancıları hafiflettiği söylenmektedir.

İşte adet sancısına iyi gelen 10 yiyecek:

1- Karpuz: İçerdiği yüksek miktarda su ve potasyum sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

2- Zencefil: Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde adet sancılarının azalmasına yardımcı olabilir. Çay veya taze zencefil dilimleri şeklinde tüketilebilir.

3- Kabak çekirdeği: İçeriğindeki magnezyum sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Taze veya kavrulmuş olarak tüketilebilir.

4- Brokoli: İçeriğindeki kalsiyum ve C vitamini sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Taze veya haşlanmış olarak tüketilebilir.

5- Keten tohumu: İçeriğindeki omega-3 yağ asitleri sayesinde adet sancılarını azaltmaya yardımcı olabilir. Yoğurt veya smoothie gibi yiyeceklerle birlikte tüketilebilir.

6- Yaban mersini: İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Taze veya donmuş olarak tüketilebilir.

7- Kırmızı biber: İçeriğindeki kapsaisin sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Taze veya baharat olarak kullanılabilir.

8- Avokado: İçeriğindeki potasyum sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Taze olarak tüketilebilir.

9- Kırmızı üzüm: İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Taze veya kuru olarak tüketilebilir.

10- Somon: İçeriğindeki omega-3 yağ asitleri sayesinde adet sancılarını azaltmaya yardımcı olabilir. Izgara veya fırında pişirilerek tüketilebilir.

Bu yiyeceklerin yanı sıra, adet sancısı yaşayan kadınlar ayrıca sıcak bir banyo yapabilir, egzersiz yapabilir veya masaj yaptırabilirler. Ancak, ciddi adet sancısı yaşayan kadınlar bir doktora danışmalıdır.

ÇIKTI MI?, Türkiye'nin güncel olaylar ve bilgilerle ilgilenen herkesin tek durak noktasıdır. 2016 yılında kurulan sitemiz, günlük yaşantınızı etkileyen önemli olaylar ve gelişmeler hakkında en güncel ve doğru bilgilere ulaşmanızı amaçlamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!