Washington'da Büyük Patlama Paniği: Sonik Patlama Sesiydi
Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da büyük bir patlama sesi duyuldu. İlk anda terör saldırısı paniği yaşanırken, patlamanın bir F-16 uçağının sonik patlama sesi olduğu bildirildi.

Patlama Beyaz Saray’dan Duyuldu

Washington’da meydana gelen büyük patlama sesi, Beyaz Saray ve şehrin birçok noktasından duyuldu. Kuzey Virginia'dan Maryland'e kadar geniş bir alanda duyulduğu iddia edilen patlama sesi sonrası ülkede bir terör saldırısı paniği yaşandı.

Gazeteciler Patlamayı Twitter'dan Açıkladı

Gazeteci Selim Atalay ve Yunus Paksoy, Twitter hesaplarından patlamayı duyurdu. Atalay, "Yer sarsıldı. Ne olduğu belirsiz" ifadelerini kullandı. Paksoy ise Beyaz Saray'ın iki blok ötede olduğunu ve patlama sesini duyduğunu belirtti.

F-16'nın Sonik Patlama Sesi

Patlamanın bir F-16 uçağının sonik patlama sesi olduğu bildirildi. Patlama sesinin tatbikat sırasında bir savaş uçağının sonik patlama yapması nedeniyle duyulduğu açıklandı.

Tehdit Yok Açıklaması

Washington DC İç Güvenlik ve Acil Durum Yönetimi ve Annapolis Acil Durum Yönetimi Ofisi tarafından yapılan açıklamada, patlama sesinin Savunma Bakanlığı tarafından izin verilen bir uçuştan kaynaklandığı ve herhangi bir tehdit olmadığı belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!