Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Yeni Başkanı Numan Kurtulmuş Olarak Belirlendi..
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 28. dönem başkanı belirlendi. İlk iki tur oylamada 400 oy barajını geçen bir aday olmaması üzerine üçüncü tur oylamasına geçildi.
Üçüncü tur oylamasında Cumhur İttifakı'nın adayı olan Numan Kurtulmuş, yeni TBMM Başkanı olarak seçildi. Kurtulmuş, üçüncü turda 321 oy alarak göreve başladı.

Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Yeni Başkanı Oldu..

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 28. dönemi için başkanlık seçimi gerçekleştirildi ve sonunda yeni başkan belli oldu. İlk iki tur oylamada 400 oy barajını aşan bir aday çıkmadığı için üçüncü tur oylamasına geçildi. Üçüncü tur oylamada Cumhur İttifakı'nın adayı olan Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanı olarak seçildi. Kurtulmuş, üçüncü turda 321 oy alarak görevine başladı.

Numan Kurtulmuş, seçildikten sonra yaptığı konuşmada, Meclise destek vermeye devam edeceklerini ve 600 milletvekiline milletin bir imkan verdiğini belirtti. Kurtulmuş, farklı fikirlere sahip olan bir Meclisin demokrasinin göstergesi olduğunu vurguladı.

TBMM Başkanlığı seçimi gizli oylama ile yapıldı ve hangi vekilin hangi adayı desteklediği bilinmiyor. İlk turda 400 oy barajına ulaşılamadığı için seçim ikinci tura geçti. Ancak ikinci turda da 400 oy çoğunluğu sağlanamadığı için üçüncü tur oylaması gerçekleştirildi. Üçüncü turda Numan Kurtulmuş, 321 oy alarak TBMM'nin 30. başkanı oldu.

Numan Kurtulmuş'un seçilmesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni dönemine resmi olarak başlamış oldu. Kurtulmuş'un liderliğinde Meclis çalışmaları sürdürülecek ve ülkenin önemli konuları masaya yatırılacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!