Trump, Gizli Belgelerle İlgili İfade Vermeye Çağrıldı: ''Amerika Birleşik Devletleri İçin Kara Bir Gün''
Eski ABD Başkanı Donald Trump, evinde bulundurduğu iddia edilen gizli belgelerle ilgili olarak ifade vermeye çağrıldı. Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan iddianamenin detayları henüz açıklanmazken, Trump'ın Florida'daki evinde bulunarak el konulan yaklaşık 100 gizli belgeyle ilgili olduğu belirtiliyor.

İddianamenin Detayları Henüz Açıklanmadı, Ancak Belge Sayısı Yaklaşık 100!

Trump'ın evinde bulunan gizli belgelerle ilgili olarak hazırlanan iddianamenin detayları henüz basınla paylaşılmadı. Ancak bu iddianamenin, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Trump'ın Florida'daki evinde bulunarak el konulan yaklaşık 100 gizli belgeyle ilgili olduğu bildiriliyor.

Belge içeriklerine dair net bilgi bulunmamakla birlikte, bazı belgelerin ulusal güvenliği tehlikeye atabilecek nitelikte olduğu ifade ediliyor. Washington Post gazetesi ise el konan belgeler arasında, ismi verilmeyen bir yabancı devletin nükleer silahlar da dahil savunma kapasitesine ilişkin çok gizli bir dosya olduğunu iddia etmişti.

rump, Adalet Bakanlığı'nın Bu Adımını Seçimlerdeki Önüne Geçmek İçin Atılmış Olarak Nitelendirdi..

Trump, adalet bakanlığının gizli belgelerle ilgili ifade verme çağrısını, 2024'teki seçimlerde kendisinin önüne geçmek amacıyla atılan bir adım olarak nitelendirdi. Anketlerde önde olduğunu iddia eden Trump, bu durumu seçimlerdeki avantajını engellemek için yapılan bir hamle olarak yorumladı. Trump, "Bunun eski bir ABD Başkanı'nın başına gelebileceğini asla düşünmezdim.

Bu Amerika Birleşik Devletleri için kara bir gün" açıklamasını yaparken, avukatları aracılığıyla Salı günü ifade vermek üzere mahkemeye çağrıldığını duyurdu. Bu durum, Trump'ın yasaları ihlal etmekle suçlandığı ikinci kez olması anlamına geliyor ve eski başkanın yargıyla başı dertten kurtulmamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!