SON DAKİKA: YSK Açıkladı! Yurt Dışında Oy Kullanma İşlemleri Ne Zaman Bitiyor ve Kaç Oy Kullanıldı?
Seçim 2023 için yurt dışında oy kullanma işlemleri başladı ve vatandaşlar ne zaman sona ereceğini merak ediyor. YSK, yurt dışında ve gümrüklerde oy kullanma işlemleri ile ilgili son durumu açıkladı.

YURT DIŞINDA OY KULLANMA SÜRECİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen takvime göre, yurt dışında oy kullanma işlemleri 27 Nisan'da başladı ve 9 Mayıs'a kadar devam edecek.

Dış temsilciliklerde oy verme saatleri hafta içi ve hafta sonu yerel saatle 09.00-21.00 olarak, başkonsolosluklara bağlı şehirlerde ise yerel saatle 09.00-18.00 olarak belirlendi.

YURT DIŞINDA KAÇ OY KULLANILDI?

YSK, yurt dışında ve gümrüklerde oy kullanan toplam seçmen sayısını açıkladı. Buna göre, yurt dışında 1 milyon 306 bin 651, gümrüklerde ise 97 bin 739 olmak üzere toplam 1 milyon 404 bin 381 seçmen oy kullandı.

GÜMRÜK KAPILARINDA OY VERME İŞLEMLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Yurt dışı seçim kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy kullanmaları için hazırlanan gümrük kapılarında oy verme işlemi, 14 Mayıs Pazar günü saat 17.00'de sona erecek.

Seçim 2023'te yurt dışında oy kullanma işlemleri ve süreleri hakkında yapılan YSK açıklaması, vatandaşların oy kullanma sürecini daha iyi planlamalarına olanak tanıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!