Son Dakika: Moskova'da Dörtlü Suriye Toplantısı Başladı
Dört ülkenin dışişleri bakanlarının katıldığı Suriye konulu toplantı Moskova'da başladı. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya, İran ve Suriye Dışişleri Bakanları ile birlikte bu önemli toplantıda yer alıyor.
Toplantının gündemi arasında Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi, terörle mücadele, siyasi süreç ve sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu dönüşleri gibi insani konular bulunuyor.

Türkiye, Rusya, İran ve Suriye'nin Esad rejiminin dışişleri bakanlarının "Suriye temalı" toplantısı Moskova'da başladı.

Moskova'daki dörtlü görüşmelerde Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye Dışişleri Bakanı Faisal Mekdad, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Amir Abdullahian ile birlikte bulunuyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'da düzenlenecek dörtlü Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Rusya'ya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu, İran ve Suriye Dışişleri Bakanlarının katılımıyla Moskova'da düzenlenecek dörtlü toplantıya katılmak üzere Rusya Federasyonu'na gitti.

RUS, İRANLI VE SURİYELİ MEVKİDAŞLARI İLE GÖRÜŞME

Gazeteci Siyamend Kaçmaz, toplantının Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi, terörle mücadele, siyasi süreç ve sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu dönüşleri de dahil olmak üzere insani konuları tartışmayı planladığını bildirdi. Kaçmaz, Çavuşoğlu'nun toplantı kapsamında ikili görüşmeler de yapabileceği bilgisini paylaştı.

Dışişleri Bakanlığı'nın görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu toplantıda, Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi, terörle mücadele, siyasi süreç ve sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu dönüşleri de dahil olmak üzere insani konuların tartışılması planlanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Moskova'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!