Son Dakika: Kahramanmaraş'ta Deprem Korkusu, Çevre İllere de Sinyaller Gönderdi!!
6 Şubat'taki yıkıcı depremlerden sonra bölgede sarsıntılar devam ediyor. Son olarak Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde peş peşe 5.0 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem gerçekleşti.
Bu sarsıntılar, çevre illerde de hissedildi. Depremlerin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı.

Kahramanmaraş;

Göksun ilçesinde saat 20.16'da yaşanan deprem, çevre illerde de hissedildi. AFAD, depremin büyüklüğünü 5.0, derinliğini ise 7 kilometre olarak açıkladı.

Sadece birkaç dakika sonra, aynı bölgede 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD, bu depremin derinliğini 6.8 kilometre olarak belirtti. Depremler sonrasında vatandaşlar panik yaşasa da, şimdilik herhangi bir olumsuz durum bildirilmemiştir.

Kandilli Rasathanesi, saat 20.16'da yaşanan ilk depremin büyüklüğünü 5.1 olarak duyurdu.

Prof. Dr. Naci Görür ise yaşanan depremlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Görür, "Yağmurlu/Göksun-K. Maraş'ta 5.1 ve 4.1 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Daha önceki tweetlerimizde belirttiğimiz gibi, bu depremler 6 Şubat Gaziantep ve K. Maraş depremlerinden sonra Sürgü fayının Göksun yakınlarındaki en batı ucunda gerçekleşti. Stres transferi nedeniyle muhtemelen Göksun’dan Adana havzasına inen faylar üzerinde hareketlenmeler beklenebilir. Geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!