Sırbistan'da İlkokulda Silahlı Saldırı: 9 Ölü ve 14 Yaşındaki Saldırgan İtirafı
Sırbistan'da gerçekleşen silahlı saldırıda ilkokulda yaşanan trajik olayda 9 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı gerçekleştiren 14 yaşındaki saldırgan, "Ben psikopatım" diyerek suçunu itiraf etti.

3 GÜNLÜK YAS!!

Sırbistan'da İlkokulda Silahlı Saldırı: 9 Ölü ve 14 Yaşındaki Saldırganın İtirafı

Belgrad'da 14 yaşındaki bir öğrencinin kendi okuluna düzenlediği silahlı saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti. Saldırganın babasının silahı ile gerçekleştirdiği saldırının ardından polis soruşturma başlattı.

Belgrad'daki Vladislav Ribnikar İlköğretim Okulu'nda yaşanan saldırıda 6 öğrenci, iki öğretmen ve bir güvenlik görevlisi öldü. Polis, saldırıyı gerçekleştiren 14 yaşındaki öğrenciyi gözaltına aldı. Saldırganın motivasyonu henüz bilinmiyor.

Olay yerine sevk edilen polis ve sağlık ekipleri, babasının silahı ile ateş açan 7. sınıf öğrencisini yakaladı. İçişleri Bakanlığı, tüm polis güçlerinin olayın nedenini ve koşullarını araştırmak için sahada olduğunu açıkladı.

Sırbistan, saldırı nedeniyle 3 günlük yas ilan etti ve okullarda eğitime ara verildi. Eğitim Bakanı Branko Ruzic, olayın ardından yapılan açıklamada, hayatını kaybeden çocukların geri getirilemeyeceğini belirtti.

Gözaltına alınan saldırgan, neden saldırı düzenlediğine dair soruya "Ben psikopatım" yanıtını verdi. Sırbistan Ceza Kanunu'na göre, 14 yaşından büyük olup henüz reşit olmayan çocuklara en fazla 5 yıl hapis cezası verilebilir.

Sırbistan'da 1990'lardaki savaşlar nedeniyle yüz binlerce yasa dışı silah bulunuyor. Bireysel silahlanma oranının yüksek olduğu ülkede bu tür saldırılar nadiren yaşanıyor. 2019'da her 100 kişiye 39,1 ateşli silah düşüyordu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!