Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü
ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşme sonrası bir açıklama yapılmazken, siyasi kulisler ikinci turda atılacak adımları konuşuyor. Bu gelişme, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile görüşmesinin ardından geldi. Türkiye, ikinci tur öncesi olası ittifakları merakla bekliyor.

Erdoğan-Oğan Görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü, ancak görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.

Önceki Görüşmeler

Öte yandan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüşmüştü. Bu görüşme sonrası iki liderden de açıklama yapmıştı.

Kılıçdaroğlu ve Özdağ Görüşmesi

Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında gerçekleşen görüşme yaklaşık 1,5 saat sürmüştü. Görüşme sonrasında Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin demokrasiye, dayanışmaya ve sorunları aşmaya ihtiyacı olduğunu ifade etmişti.

ATA İttifakı'nın Durumu

ATA İttifakı'nın ikinci turda kimi destekleyeceği merak konusu olurken, Ümit Özdağ, konuyla ilgili bazı sorular sorduklarını ve aldıkları yanıtlar üzerine değerlendirmeler yapacaklarını ifade etmişti. Özdağ, "Kısa zamanda görüşlerimizi paylaşacağız" demişti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!