NURİ SESİGÜZEL YAŞAMINI YİTİRDİ! NURİ SESİGÜZEL KİMDİR?
Türk halk müziği sanatçısı Nuri Sesigüzel, 86 yaşında İstanbul'da kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Saz çalmaya 14 yaşında başlayan Sesigüzel, İstanbul Radyosu'nda başarılı bir kariyere sahip olmuş ve 300'ü aşkın plak kaydetmiştir.

Nuri Sesigüzel Kimdir?

Nuri Sesigüzel, Türk halk müziği sanatçısı ve sinema oyuncusu olarak tanınan bir isimdir. 1 Ocak 1937 tarihinde Şanlıurfa'da doğmuştur. Halk müziğine olan ilgisi çok genç yaşta başlamıştır. 13 yaşında halk müziğine gönül veren Sesigüzel, 14 yaşında saz çalmaya başlamış ve yeteneğiyle dikkat çekmiştir.

Nuri Sesigüzel'in Müzik Kariyeri ve Sinema Oyunculuğu;

Nuri Sesigüzel, 1961 yılında İstanbul Radyosu'nun düzenlediği sınavları kazanarak profesyonel müzik kariyerine adım atmıştır. Bu sayede radyo sanatçısı olarak çalışmaya başlamış ve halk müziği alanında büyük başarılar elde etmiştir. Plak şirketlerinin ilgisini çeken Sesigüzel, toplamda 300'ü aşkın plak kaydetmiş ve halk arasında sevilen bir sanatçı haline gelmiştir.

Aynı zamanda sinema sektöründe de aktif olan Nuri Sesigüzel, 1963 yılında sinema kariyerine adım atmıştır. Yaklaşık 40 sinema filminde rol almış ve oyunculuk yeteneğiyle de beğeni toplamıştır. Birçok farklı türde filmde yer almasıyla tanınan Sesigüzel, Türk sinemasına katkıda bulunmuştur.

Nuri Sesigüzel'in Vefatı ve Cenaze Töreni..

Maalesef, Nuri Sesigüzel 86 yaşında iken hayatını kaybetmiştir. İstanbul'da bulunan özel bir hastanede tedavi görmekteyken kalp yetmezliği nedeniyle vefat etmiştir. Haber, sosyal medyada geniş yankı uyandırmış ve birçok kişi tarafından üzüntüyle karşılanmıştır.

Nuri Sesigüzel için cenaze töreni düzenlenmiştir. Teşvikiye Camii'nde gerçekleştirilen törende sevenleri, sanatçının anısına katılım göstermiştir. Cenaze töreninin ardından Nuri Sesigüzel, Büyükçekmece mezarlığında defnedilmiştir. Sevenleri ve hayranları, Türk müzik ve sinema dünyasında büyük bir iz bırakan bu değerli sanatçıyı özlemle anmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!