"Mercedes-Benz Bayilerde Otomobil Satışına Veda Ediyor''
Mercedes-Benz Türkiye, otomobil satışlarında dönüşüm yaşayarak bayilerde otomobil satışını sonlandırıyor ve yeni nesil "Acenta Modeli" adını verdikleri bir sistemle tüketicilere hizmet vermeye başlıyor.

Satış sürecini Mercedes-Benz Türkiye yönetecek!!

Mercedes-Benz'in "Acenta Modeli" adını verdiği ve son dönemde çeşitli ülkelerde uygulamaya koyduğu satış sistemi, bayilik anlayışını tamamen değiştiriyor. Artık vatandaşlar, bir Mercedes-Benz otomobil satın almak istediklerinde, şirketin internet sitesi üzerinden araçlar hakkında tüm detaylara erişebilecekler. Çevrimiçi ortamda satın alınan araç, müşterinin istediği yerde teslim edilecek. İşte bu noktada bayiler devreye giriyor. Mercedes-Benz bayileri, bundan böyle yalnızca araç teslimatları ve servis hizmetleriyle ilgileniyor olacak.

Çevrimiçi satış sistemi, Türkiye'nin dört bir yanında aynı fiyatları sunarak ve karaborsayı engelleyerek iki önemli avantaj sağlıyor!

Mercedes-Benz'in yeni satış sistemi, müşterilere önemli faydalar sunuyor. Bunların ilki, tüm Türkiye'de aynı fiyatlarla araç satışı yapılacak olması. Bu sayede, bayiden bayiye fiyat değişiklikleri yaşanmayacak. Diğer önemli avantaj ise -bizce en kritik olanı- karaborsa sorununun ortadan kalkması. İnternet üzerinden stok durumunu görebilecek olan müşteriler, "araba bulamazsam" gibi kaygılara kapılmayacaklar. Sıfır model Mercedes-Benz otomobili satın almak isteyen herkes, ödemeyi yaptıktan sonra aracın sahibi olacak.

Sıfır model Mercedes-Benz otomobillerin satış süreçleri, artık şirket tarafından yönetilecek. Müşteriler, satış sözleşmeleri ve benzeri işlemleri internet üzerinden yürütebilecekler. Mercedes-Benz bayileri, sadece plaka ve tescil işlemlerine destek olacak. Müşteriler, araçla ilgili tüm işlemleri tamamladıktan sonra, teslim almak istedikleri şehirden araçlarını teslim alabilecekler. Satın alma sırasında acente seçimi, tüketici tarafından gerçekleştirilecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!