Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni: Tarih, Saat ve Detaylar
Kraliçe 2. Elizabeth'in vefatının ardından, yeni İngiltere kralı 3. Charles, 70 yıl sonra gerçekleşecek olan taç giyme töreni sonrası İngiltere'nin en yaşlı hükümdarı olacak. Londra'daki Westminster Kilisesi'nde düzenlenecek olan taç giyme töreninin tarihi ve saati, merakla bekleniyor. İşte Kral 3. Charles'ın taç giyme töreni hakkında bilinmesi gerekenler...

Kral Charles'ın Taç Giyme Töreninin Tarihi ve Saati;

Milyonlarca kişi tarafından canlı yayında takip edilecek olan Kral Charles'ın taç giyme töreni tarihi ve saati gündemdeki yerini koruyor. En son 1953 yılında Kraliçe 2. Elizabeth'in taç giyme töreni gerçekleşmişti. Peki, "Kral Charles'ın taç giyme töreni ne zaman, saat kaçta?

Kral 3. Charles'ın taç giyme töreni canlı yayınlanacak mı?" İşte Kral Charles'ın taç giyme töreni hakkında merak edilenler...

Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni Ne Zaman?

İngiltere monarşisinin yeni hükümdarı olan Charles'ın taç giyme töreni, 6 Mayıs 2023'te gerçekleştirilecek.

Kraliçe 2. Elizabeth'in taç giyme töreni 2 Haziran 1953'te Salı günü düzenlenmiş ve 3 saatten fazla sürmüştü. 8 Eylül'de vefat eden Kraliçe 2. Elizabeth'in ardından tahtın varisi olan oğlu Kral 3. Charles, İngiltere'nin yeni hükümdarı olarak ilan edilmişti.

Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni Nerede Yapılacak?

İngiltere'de yeni hükümdarın ilan edilmesinin ardından gerçekleştirilen taç giyme töreni, geleneksel olarak dini bir tören şeklinde düzenlenir. Son 900 yıldır Londra'daki Westminster Abbey'de gerçekleşen taç giyme töreni, 1066'dan bu yana Canterbury Başpiskoposu tarafından yönetilmektedir.

Taç Giyme Töreninde Neler Değişiyor?

Kraliçe Elizabeth'in 1953'teki taç giyme töreni, canlı yayınlanan ilk tören olmuştu. İngiltere ve dünya genelinde milyonlarca kişi töreni canlı olarak izlemişti. Charles'ın taç giyme töreni de dünya çapında canlı olarak takip edilebilecek.

Charles, törenin mümkün olduğunca kısa olmasını istediğini belirtti. Annesi Kraliçe Elizabeth'in taç giyme töreni 3 saat sürmüştü; Charles'ın töreninin ise bu süreden çok daha kısa olması bekleniyor. Bu değişiklik, törenin daha modern ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulunacaktır.

Prens Harry Taç Giyme Törenine Katılacak Mı?

10 Sıra Geride Olacak!

Kanada halkının çoğunluğu, 6 Mayıs'ta tahta çıkacak olan İngiltere Kralı 3. Charles'ı istemiyor.

Kral Charles'in Taç Giyme Töreni Davet Listesi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!