KEMAL KILIÇDAROĞLU VE ÜMİT ÖZDAĞ'IN KRİTİK GÖRÜŞMESİ BUGÜN!!
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile önemli bir görüşme yapmayı planlıyor.
Ümit Özdağ, daha sonraki bir tarihte Sinan Oğan'ın da dahil olabileceği bir üçlü görüşme ihtimalini belirtti. Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki dikkat çekici açıklamalarına ilişkin ise "Gözlerimi kapattım, sanki kendim konuşuyorum zannettim." yorumunda bulundu.

Özdağ, Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün bir görüşme yapacağını belirtti!!

14 Mayıs seçimlerinde yüzde 5,17 oy alarak yaklaşık 3 milyon oy elde eden Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın hangi ittifakı destekleyeceği büyük merak konusu. Bu konuyla ilgili olarak, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Flash Haber TV'deki canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Özdağ, Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün bir görüşme yapacağını belirtti ve "Muhtemelen Sinan Bey, Kemal Bey ve biz bir araya geleceğiz. Kemal Bey, bizim sunacağımız fikir dizisini altı kişilik bir ekiple değerlendirecek." şeklinde konuştu.

Özdağ, ikinci tura kalan cumhurbaşkanı adaylarından birini destekleme kararı alırlarsa, kendi seçmenlerinin otomatik olarak bu adaya oy vermeyeceğini, durumu değerlendirdikten sonra bir karar vereceklerini söyledi. Özdağ, "Bu nedenle sadece kendi seçmenlerimizi değil, aynı zamanda geçen seçimde farklı bir adaya oy veren seçmenleri de doğru karar verdiğimize ikna etmeliyiz. Eğer A'yı desteklersek, B'ye oy veren seçmenleri de A'ya ikna etme yaklaşımı sergilemeliyiz." ifadelerini kullandı.

Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun son dönemdeki beyanatlarına atıfta bulunarak, "Gözlerimi kapatınca sanki kendi sesimi duyuyor gibiydim." ifadesini kullandı.

Bir soruya cevaben, Ümit Özdağ, 14 Mayıs seçimlerinin ardından Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ile bir araya geldiğini belirtti.

Kendisinin de Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini ifade eden Özdağ, Oğan'ın Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yapacağına dair söylentilere, bu konuda herhangi bir bilgisi olmadığını söyledi.

Özdağ, Kılıçdaroğlu ve Oğan ile birlikte bir toplantı yapabileceklerini ve bu durumun yarın (bugün) netlik kazanacağını belirtti.

"Yarınki (bugün) toplantıda bir destek açıklaması olabilir mi?" sorusuna yanıt olarak Özdağ, "Hayır, bu tür süreçler o kadar basit işlemiyor. Biz, Kılıçdaroğlu ile görüşeceğiz, Oğan ile de. Muhtemelen, Oğan, Kılıçdaroğlu ve ben birlikte bir toplantı yapacağız. Elbette, Kılıçdaroğlu bizim sunacağımız fikirleri altı kişilik bir ekip ile tartışacak. Bu bir süreç gerektirir ama işler hızlı da gelişebilir. Aynı zamanda diğer görüşmeler de devam edebilir." ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!