KEMAL KILIÇDAROĞLU VE ÜMİT ÖZDAĞ'IN BASIN  AÇIKLAMALARI...
Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara'da bir araya geldi. İki lider 13.32 itibarıyla Zafer Partisi Genel Merkezi'nde toplandı ve yaklaşık bir saat yirmi dakika süren toplantının ardından basın açıklaması yaptılar.

Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin Dayanışmaya İhtiyacı Var"

Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ve dünya sorunlarının masaya yatırıldığını, Millet İttifakı'nın liderlerinin görüşlerini, ortak mutabakat metni konusundaki düşünceleri ve anayasa değişikliği ile ilgili düşüncelerini Özdağ ile paylaştığını belirtti. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin demokrasiye, dayanışmaya ve sorunlarını aşmaya ihtiyacı var." dedi.

Özdağ: "Görüşlerimizi Kısa Zamanda Paylaşacağız"

Özdağ ise yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun ve heyetinin ziyaretine teşekkür etti. Aldıkları yanıtlar çerçevesinde değerlendirme yapacaklarını belirten Özdağ, ATA İttifakı'nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanları ve Sinan Oğan ile görüşmeler yapacaklarını belirtti.

Özdağ ve Kılıçdaroğlu Görüşmesinin Önemi

Özellikle 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 5,17 ile yaklaşık 3 milyon oy alan ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın hangi ittifakı destekleyeceği merak konusu olmuştu. Kılıçdaroğlu ve Özdağ'ın görüşmesi bu bağlamda önem taşıyor.

Sinan Oğan Kararını Bugün Açıklayabilir

İlk tur seçimlerinde yüzde 5,17 oy alan Sinan Oğan, ikinci tura ilişkin kararını bugün açıklayabilir. Daha önce Kılıçdaroğlu tarafından tebrik edilen Oğan'ın kararı merakla bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!