EREN ÖZMEN VE FATİH ÖZMEN ÇİFTİ KİMDİR?
Eren Özmen ve Fatih Özmen, Amerika'da Sierra Nevada Corporation (SNC) adlı şirketin başkanı ve CEO'su olan Türk asıllı iş insanlarıdır. İkilinin isminin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun videosunda geçmesi üzerine, yaşları, meslekleri ve kariyerleri hakkında merak artmıştır.

EREN ÖZMEN VE FATİH ÖZMEN KİMDİR?

Eren Özmen, Sierra Nevada Corporation'ın (SNC) başkanıdır ve eşi Fatih Özmen ise şirketin CEO'sudur. Eren Özmen, 1980'lerin başında ABD'de yüksek lisans yapmaya başlamış ve 1985 yılında Nevada, Reno Üniversitesi'nden İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1988'de SNC'de çalışmaya başlayan Özmen, 1994'te eşi Fatih Özmen ile şirketi satın almıştır.

Fatih Özmen, eski Türk Ulusal Bisiklet Şampiyonu olup, ABD'nin Reno Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisliği mezunudur.

Navigasyon ve iniş sistemleri üzerinde yüksek lisans yapmış ve 1994'te eşi Eren Özmen ile birlikte SNC'yi satın almıştır.

Özmenler, SNC'yi büyüterek şirket içerisine 19 şirket daha katmış ve 18 ABD eyaletinde, İngiltere, Almanya ve Türkiye'de 33 tesise sahip olmuşlardır.

Şirket, Uzay Sistemleri, Haberleşme, Seyrüsefer, Gözetim/Hava Trafik Yönetimi, İstihbarat, Gözetleme ve Keşif, Entegre Görev Sistemleri, Bilgi ve Sensör Çözümleri ve Elektronik Harp/Menzil alanlarında çalışmaktadır.

SNC, 2008'de MicroSat Systems, Inc. ve SpaceDev, Inc. şirketlerini satın alarak uzay ve havacılık endüstrisine de girmiştir.

Şirketin son projelerinden biri, Kasım 2016'da duyurulan ticari uzay taşımacılığı aracı olan Dream Chaser uzay aracıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!