"Elon Musk CEO'luğu Bıraktı: Twitter'a Yeni CEO Linda Yaccarino"
Elon Musk, Twitter CEO'luğunu devretmeye hazırlanırken, şirketin yeni Üst Yöneticisi (CEO) olarak Linda Yaccarino'yu işe aldığını duyurdu; böylece Twitter'da yeni bir dönem başlıyor.

Twitter'ın yeni CEO'su; Linda Yaccarino

Twitter'ın CEO'su Elon Musk, Linda Yaccarino'nun şirketin yeni Üst Yöneticisi (CEO) olduğunu duyurdu. Musk, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, Yaccarino'nun iş operasyonlarını yöneteceğini belirtti. Musk, kendisinin ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanacağını söyledi ve "Bu platformu her şey uygulaması olan 'X'e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum." dedi.

Bu duyurudan önce, Yaccarino NBCUniversal'da küresel reklamcılık şefi olarak görev yapıyordu, ancak şirket, Yaccarino'nun bu pozisyondan ayrıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Musk, Twitter CEO'luğundan ayrılıp ayrılmama konusunda bir anket başlatmış ve oylamanın sonucuna göre hareket edeceğini duyurmuştu. Musk'ın anketinde 17,5 milyondan fazla kişi oy kullanmış ve katılımcıların %57,5'i Musk'ın CEO'luktan ayrılması yönünde oy kullanmıştı. Musk, Twitter CEO'luğundan ayrılıp, yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini ifade etmişti.

Bazı Tesla hissedarları, Twitter'ın Musk için dikkat dağıtıcı bir unsur haline geldiğini ve bu nedenle Tesla'daki görevlerine tam anlamıyla odaklanamadığı konusunda endişelerini dile getirmişti.

Linda Yaccarino Kimdir?

Linda Yaccarino, medya ve reklamcılık alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi olan bir iş kadınıdır. Bilgilerim 2021 Eylül'e kadar olduğu için, daha yeni bilgileri doğrulamak için güncel kaynaklara başvurmanızı öneririm.

NBCUniversal'da küresel reklam satışları ve ortaklıklar bölümünün başkanı olarak hizmet vermiştir. Yaccarino, NBCUniversal'daki görevinden önce Turner Broadcasting'de reklam satışlarından sorumlu bir pozisyonda çalışmıştır.

Yaccarino, birçok ödül ve tanınma ile onurlandırılmıştır ve ayrıca bir dizi endüstri kuruluşunda liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Çalışmaları sırasında, medya ve reklamcılık endüstrisindeki teknolojik değişikliklere ve yeniliklere öncülük etmiştir.

Yaccarino'nun başarılı kariyeri, onun medya ve reklam alanlarında büyük bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Bu deneyimi ve liderlik becerileri, Twitter'ın CEO'su olarak ona değerli bir perspektif ve yetenekler kazandırabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!