DÜNYA ÇAPINDA EN FAVORİ BİRALAR LİSTESİ..
"Dünya çapında hangi biraların tercih edildiği, en popüler bira hangisi ve hangi üreticinin ön plana çıktığı sorularını yanıtlayan yılın ilk yazısına hoş geldiniz.
Bu liste, Untappd adlı popüler bira uygulamasının verilerine dayanıyor. En çok kullanıcı check-in'i alan biraları içeren bir liste. Yani bu, en iyi bira listesi değil, en çok tüketilen ve tercih edilen biralar listesi."

10-Traditional Lager - Yuengling Brewery:

Liste, geçen yılın 10. sırasındaki Sierra Nevada Hazy Little Thing'i geride bırakan sürpriz bir isim, Yuengling'in Traditional Lager'ı ile başlıyor. Bu Amerikan Amber Lager, hafif tatlı, çoğunlukla karamel ve hafif yanık tatlarıyla karakterize edilir.

9-Stella Artois - Stella Artois:

Stella, herkesin tanıdığı bir bira ve listenin 9. sırasında yer alıyor. Her yere giderseniz gidin, bir Stella mutlaka bulunur. İlk olarak Noel kutlamaları için Leuven'de üretildi.

8-Tripel Karmeliet - Brouwerij Bosteels:

Listenin 8. sırasındaki bu bira, 1679'da geliştirilen bir tarife dayanıyor ve 350 yıldır popülerliğini koruyor. Bu, Belçika biralarının kalıcılığının bir kanıtı.

7-Birra Moretti L'Autentica / Ricetta Originale - Birra Moretti:

Listeye yeni giren bir başka bira, Birra Moretti L'Autentica / Ricetta Originale. Bu bira, 1859'dan beri aynı süreçlerle İtalya'da üretilen bir light bira.

6-Miller Lite - Miller Brewing Co:

2021'deki 8. sıradan bu yıl 6. sıraya çıkan Miller Lite, mısır ve pirinçle yapılan bir bira. Bu bira, High Gravity Brewing tekniğiyle üretiliyor.

5-IPA - Lagunitas Brewing Co:

En iyi 10 biradan en yüksek puan alan IPA türlerinden biri. Ancak, Heineken'in 2015'te yüzde 50 hissesini satın alması ve 2017'de kalan hisseleri de satın almasıyla, bu bira artık bağımsız bir craft bira olmaktan çıktı.

4-Corona Extra - Groupo Modelo:

Bu bira, bu sene 5 sıra atlayarak 4. sıraya çıktı. Corona Extra'nın popülerliği, biranın kendisi kadar ilginç bir hikayeye sahip.

3-Punk IPA - BrewDog:

Bu bira, birçok insanı craft bira ve IPA türüyle tanıştıran bir bira. Tropik aroma ve tatlarıyla dolu Yeni Dünya şerbetçi otlarının kullanılması, bu birayı popüler yaptı.

2-Heineken - Heineken:

Heineken bu sene 2. sıraya yükseldi. Avrupa tarzı bir lager olan bu bira, 107 bin Untappd check-in'e sahip.

1-Guinness Draught - Guinness:

Liste, dört yıldır liderliğini koruyan Guinness ile sona eriyor. Guinness, nitrojen ile servis edilen, krema köpüklü, hafif içimli ve kavruk bir tat sunmayan koyu bir bira. Bu bira, birçok farklı yemeği tamamlama yeteneğiyle de bilinir. 2022'deki en iyi biralar listesinde olağanüstü bir popülerlik farkıyla liderliği kimseye bırakmayan Guinness, bir numara olmasını kesinlikle hak ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!