CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEKNOFESTTE..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Teknofest gibi teknoloji odaklı etkinliklere katılmayı sık sık tercih ediyorlar.
Teknofest gibi etkinlikler, Türkiye ve Azerbaycan'ın teknolojik gelişimine katkı sağlayacak projelerin tanıtıldığı, gençlerin fikirlerini paylaştığı ve gelecekteki teknolojik yenilikleri gösteren bir platform sağlıyor.

TEKNOFEST'in üçüncü gününe katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

Festivalin Türkiye ve dünya genelinde büyük bir ilgi gördüğünü belirtti. Festivalin organizasyonu için emeği geçenlere teşekkür eden Erdoğan, Türkiye'nin teknolojik gelişimine katkı sağlamak için gençlerin teşvik edilmesinin önemine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST'te yaptığı konuşmada, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapacak olan Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever'in isimlerini açıkladı. Ayrıca, canlı bağlantı ile Kahramanmaraş'ta Azerbaycan Devleti ve TOKİ ortaklığıyla inşa edilecek deprem konutları için temel atma törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyev de liderlerle birlikte Anadolu kırmızısı TOGG aracında yer aldılar. Liderlerin alana gelişi, öğrenciler tarafından karanfillerle karşılandı ve Bayraktar Akıncı'nın kamerası tarafından da kaydedildi.

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen bir Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalidir. Festival, Türkiye'nin teknolojik gelişimine katkı sağlamak, gençleri teknoloji ve yenilik alanlarında teşvik etmek ve Türkiye'nin teknolojik gelişimine katkı sağlamak için düzenleniyor.

KIRMIZI TOGG İLE GEDİLER...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Anadolu kırmızısı TOGG ile Teknofest'e gelerek öğrenciler tarafından karanfillerle karşılandı. Liderlerin alana gelişi, Bayraktar Akıncı'nın kamerası tarafından da kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknofest'te yaptığı konuşmada, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapacak olan Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever'in isimlerini açıkladı. Ayrıca, canlı bağlantı ile Kahramanmaraş'ta Azerbaycan Devleti ve TOKİ ortaklığıyla inşa edilecek deprem konutlarının temel atma törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyev de liderlerle birlikte TOGG aracında yer aldılar. T

''TEKNOFEST BİR MARKA OLDU''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST'in 7. yılında yaptığı konuşmada, etkinliğin kendi alanında bir markaya dönüştüğünü ve başvuru sayısının her sene katlanarak arttığını söyledi.

Bu yıl 81 il ve 96 ülkeden 333 takım ve 1 milyon yarışmacı başvurusuna ulaşıldığını, yarışma kategori sayısının da 14'ten 41 ana ve 102 alt kategoriye çıktığını belirtti.

Katılımların artmasıyla ödül ve teşvik meblağının da yükseldiğini ifade eden Erdoğan, toplam 4 milyon lira ödül ve destek rakamının 44 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, T3 Vakfı ve Baykar şirketinin 6 Şubat depremleri sonrasında millete yardımı için sergilediği örnek duruşu takdir ederek, gönüllü gençleri depremzedelerin yanında olmak için bölgeye gönderdikleri için tebrik etti.

Kahramanmaraş'ta temeli atılan deprem konutları için de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e teşekkür etti ve Azerbaycan'ın dostluğun ve kardeşliğin ne demek olduğunu gösterdiğini belirtti. Erdoğan, TEKNOFEST'in başarı çıtasını daha da yukarı çıkaracağına inandığını vurguladı.

TEKNOFEST 2023 BAŞLADI...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!