"CHP'nin Yeni MYK'sında Görev Değişiklikleri ve Kadro Yenilenmesi"
"CHP'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) bazı isimlerin görev alanları değişti. Ahmet Akın ve Lale Karabıyık yeni görevlerine atandı, ancak bazı isimler yeni kadroda yer bulamadı."

Görev Alanlarında Değişiklikler..

Yeni MYK'de Ahmet Akın, Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcılığına; Lale Karabıyık, İşveren Örgütlerinden sorumlu olmak üzere atandı. Bu görevler daha önce sırasıyla Seyit Torun ve Yüksel Taşkın tarafından yürütülüyordu. Aylin Yaman da Yüksel Taşkın'ın yerine Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Eski MYK'den Bazı İsimler Yer Almadı..

Kılıçdaroğlu yeni MYK'sinde Ali Öztunç, Bülent Tezcan, Fethi Açıkel, Gökçe Gökçen, Gülizar Biçer Karaca, Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Selin Sayek Böke, Seyit Torun, Veli Ağbaba ve Yüksel Taşkın'a yer vermedi.

Doğa Hakları Genel Başkan Yardımcılığı Görevine Yeni Atama..

Doğa Hakları Genel Başkan Yardımcılığı görevini daha önce Ali Öztunç yürütürken, bu görev Semra Dinçer'e devredildi.

Kadın Üye Sayısı Korundu..

Kılıçdaroğlu'nun eski MYK'sinde 5 kadın üye bulunurken, yeni atanan MYK'de yine 5 kadın üye yer aldı.

Atanmayan Görevler..

Kılıçdaroğlu, 17 kişiden oluşan önceki MYK'de Enerji Altyapı Projeleri Genel Başkan Yardımcılığı, Gençlik Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı, İnsan Hakları ve Eğitim Politikaları Genel Başkanlığına atama yapmadı.

Yeni MYK'nın Üye Listesi:

Ahmet Akın (Yerel Yönetimler), Aylin Yaman (Sosyal Politikalar), Aysu Bankoğlu (Tanıtım ve Halkla İlişkiler), Bülent Kuşoğlu (İdari ve Mali İşler), Devrim Barış Çelik (Bilgi ve İletişim Teknolojileri), Eren Erdem (Sosyal Medya Yönetimi), Faik Öztrak (Ekonomi Politikaları ve Parti Sözcüsü), Hasan Efe Uyar (İşçi Sendikaları, STK ve Meslek Kuruluşları), Lale Karabıyık (İşveren Örgütleri), Neslihan Hancıoğlu (Genel Sekreter), Semra Dinçer (Doğa Hakları), Tahsin Tarhan (Yurt Dışı Örgütlenme), Yunus Emre (Bilim Yönetim ve Kültür Platformu) ve Zeynel Emre (Hukuk ve Seçim İşleri).

Bu değişiklikler ve atamalar, CHP'nin genel yönetim anlayışında ve politika yapısında önemli bir rol oynayacak. Kılıçdaroğlu'nun, parti örgütü ve örgüt yönetimini kendi bünyesine alma kararı da yeni MYK'nın görev dağılımını etkileyen faktörlerden biri oldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!