Bill Gates ve Elon Musk, Yapay Zekâ Konusunda Anlaşamıyor
Bill Gates ve Elon Musk, yapay zekâ ve şirketler arasındaki ilişkiler konusunda fikir ayrılıkları yaşıyor.
Gates, yapay zekânın iş gücü, sağlık hizmetleri ve eğitimi nasıl dönüştürebileceğine dair olumlu görüşler paylaşırken, Musk ise Microsoft'un OpenAI üzerindeki etkisini ve Gates'in yapay zekâ anlayışını eleştiriyor.

İKİNCİ ANLAŞMAZLIK

Teknoloji liderleri Bill Gates ve Elon Musk, bir süredir farklı konularda anlaşamıyorlar. İkili önce 2020'deki Covid salgınının ciddiyeti konusunda fikir ayrılığı yaşamış ve Gates'in Tesla yerine bir Porsche almayı tercih etmesi ile araları gerilmiştir.

Şimdi ise Gates ve Musk, yapay zeka konusunda farklı görüşlere sahipler. Gates, geçen hafta yayınlanan bir blog yazısında yapay zekanın iş gücünü, sağlık hizmetlerini ve eğitimi nasıl dönüştürebileceğini anlatmıştır.

Musk ise Gates'in sınırlı yapay zeka anlayışını eleştirerek, kendisinin hala bu konuda bilgi eksikliği yaşadığını belirtmiştir.

Elon Musk, 2015 yılında OpenAI'nin kuruluşuna destek veren yöneticilerden biriydi.

Fakat 2018'de OpenAI'nin yönetim kurulundan ayrıldı ve şirketi, özellikle Microsoft ile olan ilişkisi nedeniyle eleştirmektedir. Musk, OpenAI'nin artık kapalı kaynaklı ve maksimum kar amacı güden bir şirket olduğunu savunmaktadır.

Microsoft ise 2019'da OpenAI'ye 1 milyar dolar yatırım yapmış ve şirketle iş birliği içinde Bing arama motorunun yeni bir sürümünü piyasaya sürmüştür.

Ancak Bill Gates, OpenAI'yi pek desteklememekte ve şirketin teknolojisiyle ilgili şüphelerini dile getirmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!