"Akşener'in HÜDA-PAR'a Sert Tepkisi: 'Dangalak' Demesi Gündeme Oturdu"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında HÜDA-PAR'a 'dangalak' diyerek tepki gösterdi. Bu durum, sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, HÜDA-PAR, Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Seçim Öncesi Önemli Açıklamalar;

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair konuşan Akşener, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimleri kazanacağına inandığını ifade etti. İkinci tur seçimlerine yeni bir strateji ile başladıklarını belirten Akşener, Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi durumunda sistemi değiştirebileceklerini söyledi.

Akşener'den HÜDA-PAR'a Sert Sözler;

HÜDA-PAR'a yönelik eleştirilerde bulunan Akşener, parti programındaki "kadınların sahiplendirilmesi" ifadesine sert tepki gösterdi. Canlı yayında, "Sahiplendirilen kadın ya bu ne demek? Şimdi küfredeceğim, dangalak diyeyim hadi." sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Sosyal Medya ve HÜDA-PAR Tepkisi

Akşener'in bu sözleri, sosyal medyada büyük ilgi topladı. Öte yandan, HÜDA-PAR da bu duruma sessiz kalmadı. Partinin İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Başkanlığı, Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu. HÜDA-PAR'ın açıklamasında, Akşener'in "çirkin, ahlak sınırlarını aşan, siyasi olgunluğa yakışmayan ve bir siyasetçinin sahip olması gereken asgari nezaketi ihlal eden hakaretleri" nedeniyle suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!