ABD' de ''BİDEN OLAYI'' ELİNDEKİ KAĞIDIN SIRRI  ORTAYA ÇIKTI!!
ABD Başkanı Joe Biden, 2024 seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklamasının ardından, dün Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında elindeki "kopya kağıdı" nedeniyle tartışmalara sebep oldu.

BİDEN'IN ELİNDEKİ KAĞITTA NE YAZIYORDU?

ABD Başkanı Joe Biden, dün Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol ile Beyaz Saray'da düzenlenen ortak basın toplantısında, elindeki notlarla ilgili tartışmalara neden oldu.

2024 seçimlerinde adaylığını resmen açıklayan 80 yaşındaki Biden'ın, basın toplantısında kendisine yöneltilen sorular ve bu soruları soracak muhabirlerin isimleri ve fotoğraflarına ilişkin bilgiler içeren notlar taşıması dikkat çekti.

Reuters muhabirlerinin detaylı fotoğraflarını çektiği notlar, Biden'ın sorulara önceden hazırlık yaptığını ve gazetecilerin isimlerinin telaffuzunun bile yazılı olduğunu ortaya koydu.

İlk soruyu Los Angeles Times muhabiri Courtney Subramanian'ın soracağı ve soruların detaylarının notta yer aldığı görüldü.

ELEŞTİRİLERE MARUZ KALMAYA DEVAM EDİYOR...

Biden, geçmişte de benzer notlarla basın toplantılarına katılmış ve bu durum Cumhuriyetçilerin eleştirilerine maruz kalmıştı.

Cumhuriyetçiler, başkanın akıl sağlığının iyi olmadığı yorumlarında bulunmuşlardı.

Geçen yıl, Biden'ın elindeki bir notta, Roosevelt Odası'na girme ve oturma düzenine dair talimatlar yer aldığı görülmüştü.

Bu durum, ABD'deki bazı kesimlerin Biden'ın akıl sağlığı ve performansını sorgulamasına yol açabilir. Özellikle muhalifler, Başkan'ın bu tür notlara bel bağlamasını zayıflık ve hazırlıksızlık olarak değerlendirebilir.

BİDEN KİMDİR?

Joe Biden, Amerikalı bir politikacı ve 46. ABD Başkanıdır. Tam adı Joseph Robinette Biden Jr. olan Biden, 20 Kasım 1942 tarihinde Scranton, Pennsylvania'da doğmuştur.

Demokrat Parti üyesi olan Biden, 1973-2009 yılları arasında Delaware Senatörü olarak görev yapmıştır.

Biden, daha önce iki kez başkanlık adaylığına başvurmuş ancak başarılı olamamıştır.

2008 yılında, Barack Obama'nın başkanlık döneminde, Obama'nın başkan yardımcısı olarak görev almış ve bu görevi 2009-2017 yılları arasında sürdürmüştür.

2020 ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı olarak seçilen Biden, seçimi kazanarak 20 Ocak 2021'de ABD Başkanı olarak göreve başlamıştır.

Başkanlık dönemi boyunca, özellikle COVID-19 pandemisiyle mücadele, iklim değişikliği, ekonomik iyileşme ve sosyal adalet konularına öncelik vermektedir.

Biden, ABD tarihindeki en yaşlı başkan olarak göreve başlamıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!