"14 Mayıs Seçim Günü Yasakları ve Kapalı Yerler: YSK Detayları Açıkladı"
"Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 28. dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili seçim günü uygulanacak yasaklar ve kapalı olacak yerler hakkında detaylı bilgi paylaştı.
Bu bilgilere göre, seçim günü alkollü içki satışı, silah taşıma ve belirli umumi eğlence yerlerinin faaliyetleri kısıtlanacak."

"28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Seçim Yasakları ve Kapalı Yerlerin Listesi"

"14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan 28. dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim günü yasakları ve kapalı olacak yerler hakkında bilgi verdi.

Seçim günü saat 06.00'dan 24.00'a kadar alkollü içki satışı yapılamayacak. Alkollü içki satışı yasağına ek olarak, güvenlik ve asayişin korunması görevlileri dışında kimse yerleşim yerlerinde silah taşıyamayacak.

Seçim günü kahvehane, kıraathane ve internet kafe gibi umumi eğlence yerleri kapalı olacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalar yalnızca yemek servisi yapabilecek. Seçim günü saat 18.00'dan sonra düğünlerin yapılmasına izin verilecek.

Yayın yasağına gelince, saat 18.00 ile 21.00 arasında YSK tarafından seçime ilişkin haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak, ancak YSK bu saati daha erkene çekebilecek.

Tüm ülke genelinde oy verme saatleri 08.00 ile 17.00 arasında olacak."

 

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!