Reklam

Atv Kim Milyoner Olmak İster yarışması hakkında detaylı bilgiler

Reklam
Reklam

Sevilen bilgi yarışması “Kim Milyoner Olmak İster” her hafta binlerce Türk Lirası kazandırmaya devam ediyor. Haftanın 1 günü Cumartesi saat 20:00’da Atv ekranlarında gösterilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışması sizinde hayallerinizi süsleyen miktarda parayı kolay bir şekilde kazanmanız için bir büyük bir şans.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BÜYÜK ÖDÜL 1.000.000 TÜRK LİRASI

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında size sorulacak olan 12 adet soruyu doğru cevaplarsanız büyük ödül olan 1.000.000 Türk Lirasını kazanacaksınız.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMA KURALLARI

Kim Milyoner Olmak İster yarışması toplam 12 sorudan oluşmaktadır. 2 adet baraj soruları vardır. İlk baraj sorusu 2. soruda 1.000 Türk Lirası diğeri ise 7. Soruda 15.000 Türk Lirası’dır. Örnek vermek gerekirse 11. soruda yanlış yaparsanız eğer kazandığınız miktar 15.000 Türk Lirası olacaktır. Yarışmada 4 adet joker hakkına sahipsiniz. Joker haklarınızdan 3 tanesini istediğiniz soruda kullanabilirsiniz ama çift cevap hakkı sorunuzu sadece 7. sorudan sonra kullanabilirsiniz. Yarışmada 1 adet sesli soru vardır. Bu soruda size dinletilen müziğin kime ait olduğunu söylemeniz gerekmektedir.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER JOKER HAKLARI

  • Telefon: Yarışmacı başvuru formuna yazdığı 3 arkadaşından birini arayarak soru hakkında yardım isteyebilir. Konuşma sınırı 30 saniyedir.
  • Yarı yarıya (50:50): Cevabı yanlış olan 2 şık elenir.
  • Seyirciye Sorma: Seyircilere verilen el bilgisayarı sayesinde sorunun cevap hakkında bir seçim yaparlar. Verilen cevaplar grafik olarak yansıtılır.
  • Çift Yanıt: Daha önceki sürümlerinden farklı olarak eklenen bu joker sayesinde soruya 2 defa yanıt verilebilir; ancak jokeri kullanan yarışmacılar çekilemez ve sadece 7. sorudan sonra kullanılır. Ayrıca çift yanıtın kullanımı sırasında verilen ilk yanıt yanlış ise o yanıt gri renk ile gösterilir.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BAŞVURU

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasına 2 farklı yoldan başvurulabilir.

Sitemiz üzerinden vereceğimiz başvuru formu link’ine tıklayarak Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasına başvurabilirsiniz. Başvuru formunda vereceğiniz bilgiler çok önemli çünkü başvuru formları Kim Milyoner Olmak İster ekibi tarafından büyük titizlikle incelenip ona göre karar vermekteler.Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışması başvuru formuna
buraya tıklayarak
ulaşabilirsiniz.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BAŞVURU GÜNCELLEM

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasına başvurunuzu yaptıktan sonra varsa güncellemeniz gereken bilgiler için aşağıdakidaki form ile bilgilernizi günceleyerek seçilme şansınızı artırabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Bilgi Güncelleme

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BAŞVURU SONRASI

Şuana kadar Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına 2 Milyon civarında kişi başvurmuş. Şimdi sizlere soru ve cevaplar ile izlenemesi gereken adımları göstereceğiz.

Bazen yoruma açık, tartışmalı sorular çıkıyor. Sorular konusunda çok eleştiri geliyor mu?

Bütün sorular kaynaklı, tdk-ansiklopediler-makalelerden kaynak bulunmayan soru sorulmuyor.

Yarışmaya katılalı 1 yıl oldu paramı hala alamadım sence ne yapmalıyım?

ATV reklam departmanını aramanız gerekiyor, 9 ayı geçtiği anda arayın.

Yazılı ve sözlü mülakat arası ne kadar sürüyor ?

Sözlü mülakattan sonra seni çağıracaklarsa hemen çağırıyorlar zaten, çağırılmamışsan çağırılmayacaksın demektir.

Ben daha önce kaydoldum 1 hafta sonra mülakata çağırıldım 0850 li numaradan ama vizelerim olduğundan gidemedim bayan bana siz bize bu numaradan müsait olduğunuz günden birkaç gün önce ulaşın dediler ama numaraya kaybettim sence ne yapabilirim ulaşmak için ?

Atv müşteri hizmetlerini arayıp isim soyisim verdim kontrol edip numarayı söylediler. İletişim numarası içi tıklayın

Başvurmuştum aradılar fakat mülakat tarihinin uygun olmadığını sınavlarım olduğunu söylemiştim.biz sizi tekrar arayacağız dendi. sence umutlarımı tüketmeli miyim. yoksa ararlar mı ? bi fikrin olmalı bu konuda.

Tekrar arayacağız dendiyse aramaları oldukça muhtemel.

Verilen rakamlar olduğu gibi veriliyor mu? yani merak ettiğim net ele geçen miktar ne kadar?

Yüzde 10’a yakını vergi olarak kesiliyor.

Ben atv’yi aradım. seyirci olarak gelmek istiyorum bi arkadaşımla miloyner yarışmasına diye… tel numaramı adımı soyadımı nerede yaşadığımı sorup , yarışmanın numarasını verdi. sonra oradan da bi yere yönlendirdiler. birileriyle konuştum ve seyirci almadıklarını söylediler. bu seyirciler nereden geliyor . bir de başta konuştuğum kişi(atv) , neden benim bilgilerimi istedi madem yardımcı olamayacaktıysa. o an sormadım. şimdi sorayım.

Seyirciler yarışmanın çekildiği yenibosna stüdyosuna yakın yerlerde yaşayan insanlar, zaten 150 kişi civarı oluyor stüdyoda, tahminimce ortalama 40 kişi de yarışmacının yakınları. atv’den biraz uzakta yapıldığı için yarışma atv çalışanlarının bilmemesi normal, iki organ farklı çalışıyor yani.

Adamına göre soru sorulmadığına emin miyiz? Mesela çoban amcaya sesli soruda cırcır böceği soruldu. Sağlam üniversitelerde okuyanlara da çeldirici sorular geliyor. İlk sorular çok tutarsız. Genellikle kalıbıyla sorulan sorular saçmalık. Mesela anneler bebeklerinin banyo suyu sıcaklığını genellikle nasıl ölçerler diye sorulmuş daha önce. erkek çocuklarının neresine kolanya dökülür tarzı bir soru da hatırlıyorum. Bu yaşıma geldim kafama kimse kolanya dökmedi. Milyoner bilgi yarışması olmaktan uzaklaşmaya başladı bence. Hayatın içinden soracağız diye fazla kasıyorlar sanki.

Adamına göre soru sorulması aslında pek mümkün olmaz, çünkü soruların hangi sırayla sorulacağı çekimden bir iki gün önce belirleniyor bildiğim kadarıyla. yarışmacıların çıkış sırası ise çekim günü belli oluyor, kimse o kadar soruyu aklında tutamaz ? yani tutarsız olduğu görüşü belli bir oranda tartışılabilir. ancak mesela benim kafama enseme çok kolonya döküldü bana gelse çok rahat bilirdim, sizin aile çevrenizde olmadıysa bilmek hemen hemen imkansız. bunun yaşanıp yaşanmadığını yarışmacıya önceden sorup bilemeyeceğimize göre halkın büyük bölümünde olan şeyler sorulmaya çalışılıyor. mesela benim büyüdüğüm yerde lokma dökülürken mutfağa girilmez ama bu her yerde böyle değil, bunu sormak insafsızlık. hayatın içinden soru sormak aslında bir yerde yarışmacının bilme şansını artırıyor. Napolyon’un Elbe adasında sürgün olduğunu bana 1. soruda sormak mantıklıdır mesela ama bunu herkes bilmez. Doğrudan bilgi sorulunca yarışmacının da ilerlemesi zorlaşır, özellikle ilk soruda sorulmak istenen sorular genelde yarışmacının ilerlemesi için hayatının bir yerinde karşılaşmış olabileceği şeylerden soruluyor.

Birde benim merak ettiğim birşey var . Mesela biri bizi soruları cevaplandırmak için aradı . Bizim bilgisayarı kullanıp soruyu araştırma gibi bir imkanımız varmı yoksa o kişiler önceden stüdyoyayamı geliyor?

Yok, böyle bir şey formata aykırı değil, istediği kadar istediği yere bakabilir. dolayısıyla elimizden geldiğince yüksek sorulara özellikle google a yazar yazmaz çıkan soruları koymamaya çalışıyoruz.

İkramiyeleri ne kadar sürede ödüyorsunuz ?

3 ila 6 ay arasında değişiyor.

Yeni basvuru yaptim ama inancim tam. gecen 0541li bi numara aramisti. Bu kim yeaaa dedim acmadim, smdi icime kurt dustu. Sizinkiler olabilir mi? Onlarsa bi daha aramazlar di mi?

yok arayan 0541’den aramaz ulaşamazlarsa da tekrar arayabilirler.

Birde benim merak ettiğim birşey var . Mesela biri bizi soruları cevaplandırmak için aradı . Bizim bilgisayarı kullanıp soruyu araştırma gibi bir imkanımız varmı yoksa o kişiler önceden stüdyoyayamı geliyor?

Yok, böyle bir şey formata aykırı değil, istediği kadar istediği yere bakabilir. Dolayısıyla biz de değiliz, elimizden geldiğince yüksek sorulara özellikle google a yazar yazmaz çıkan soruları koymamaya çalışıyoruz.

İkinci mulakatlarda ne yapiyorlar? Soruları sorup gorustukten sonra? Yani en iyi sonucu olanlar mı kaliyor yoksa çok yanlisi olan ve enteresan olan birinin kalip yarisma ihtimali var mi?

En iyi sonucu olanlar illa ki yarışıyor, sonuçta bilgi yarışması. onun dışında televizyonda insanların yarışsın ve kazansın diyeceği insanlar da yarışıyor. öğrencilerin sık sık yarışması da bu yüzden, hayata halkın genelinden farklı bakan bir gençlik var bence. öğrencilerin sık sık yarışabilmesinin sebebi bu. sorularda da analitik düşünmeye iten sorular olduğu için mesela 24 saat bulmaca çözen insanlar değil kitap okuyan gündemi takip eden, her şeyden biraz bilen insanlar başarılı oluyor.

Yarışma genel kültürden çok hayat tecrübesini ölçüyor yanlış mıyım? Yani içinde domates olmayan bulgur yemeğini doktora yapmış adam bilemez ama ilkokul mezunu bir ev hanımı bilebilir. Eskiden böyle değildi oysa ki, zeki ve çok okuyan bir insanın bilebileceği sorular çıkıyordu. Elitist gibi görünmek istemem ama biraz daha totale hitap etmek, sokaktaki insana dokunmak için sorular elden geçmiş gibi ne dersiniz?

ilk 7 soru için dedikleriniz doğru; ancak yedinci sorudan sonrası için aynı şeyi söyleyemem. Zeki, çözümleyebilen ve çok okuyan, elinde olan bilgiyi yorumlayabilen insanlar daha ileriye gidiyor artık.

Başvuru yaptım neden cevap yok? Seçimlerinde çok başarılı olduklarını söyleyemiycem çünkü başvuru formunda baktıkları yerleri çok iyi tahmin edebiliyorum oraları süsleyecek kadar da yetenekliyim ama ilk başvurunun acemliği ve önemsememezlikten dolayı düz bir başvuru formuydu benim ki, ilginçleştirilmiş bir hayat hikayesi şov dünyasında prim yapar ana kıstas bu.

Dikkat ettiyseniz yarışma hikayelere öyle çok önem vermiyor, acı, trajik sorular bile sorulmuyor. Selçuk bey’le muhabbet edebilme durumu 15 binden sonra geliyor hatta. ilk başta ne iş yapıyorsunuz ne ediyorsunuz gibi kısa bir giriş oluyor. tabii ki aslında gönül istiyor ki her başvuran yarışabilsin ancak bir yere kadar da başvuruda yazdıklarınız önemli.

Uygun görülme durumu. 2 kişi sırf şu başvuruları incelemek için çalışıyor ve 1.5 milyona yaklaştı başvurular, tabii fazla başvuruları, seçilemeyecek durumda olan başvuruları atarsak yarı yarıya düşer. 1 yıl önce başvuranlara dönüldüğü de oluyor, dün başvuranın arandığı da oluyor.

Çalışaların Torpil yapma yetkisi var mı?

Hayır

Reklam
Çıktı mı

Paylaş
Ekleyen
Çıktı mı

Son Yazılar

1 Milyonluk Soru Ne? Kim Milyoner olmak ister 1 milyonluk soru soruldu.

Arda Ayten'in yarışmacı olduğu Kim milyoner olmak İSter yarışmasında 1 milyonluk soru açıldı? Arda soruyu…

3 sene önce

Yılbaşı biletleri satışa çıktımı

Milli Piyango'nun, büyük ikramiyesini 70 milyon lira olarak belirlediği 'yılbaşı özel çekilişi' için biletler yarından…

4 sene önce

MHP’nin af teklifinden 163 bin kişi yararlanacak

19 Mayıs 2018 tarihine kadar işlenen suçları kapsayan teklifte, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, çocukların cinsel…

4 sene önce

Sayısal Loto 8 Ağustos 2018 çekiliş sonucu

Bugün Sayısal loto'da çekiliş günü. Sayısal Loto'da büyük ikramiye 13 milyon lirayı aştı. 8 Ağustos…

4 sene önce

Şans Topu 8 Ağustos 2018 çekiliş sonucu

Milli Piyango tarafından her Çarşamba düzenlenen Şans Topu çekilişinde bugün 895. hafta çekilişi gerçekleşti. Şans…

4 sene önce

Turkcell bedava internet paket kampanyası 2019’a kadar sürecek

Turkcell'den en güncel bedava internet paket kampanyalarını sizin için bir araya getirdik. Bedava internet paketi…

4 sene önce
Reklam